Rodzaje zakładów bukmacherskich

Grając w zakładach bukmacherskich, mamy do wyboru różne opcje typowania zdarzeń sportowych. Większość firm bukmacherskich oferuje kilka rodzajów zakładów. Grając przez internet, mamy do wyboru  zarówno zawieranie zakładów przedmeczowych, jak i na żywo, czyli typowania wyniku w trakcie trwającego spotkania. Rodzaje zakładów bukmacherskich online:

Zakład pojedynczy

zwany często zakładem solo, polega na postawieniu wybranej stawki tylko na jedno zdarzenie sportowe. Najczęściej wybierany przez typerów grających wyższymi stawkami. Statystycznie, grając kupony solo mamy najwyższe szanse na wygraną. Stąd też tego rodzaju zakłady są najczęściej granymi przez profesjonalnych typerów. O tym jak i gdzie typować zakłady bukmacherskie online informowaliśmy w poprzednim naszym artykule – warto też poznać strony internetowe, dzięki którym poznasz typy na dzisiaj od ekspertów z różnych dziedzin sportowych i zakładów bukmacherskich online.

Zakład wielokrotny jako jeden z najpopularniejszych rodzajów

Jeden z najpopularniejszych rodzajów zakładu. Polega na wytypowaniu od dwóch do nawet kilkunastu zdarzeń sportowych na jednym kuponie. Kursy poszczególnych spotkań mnożą się, kumulując znacznie większy kurs niż w przypadku zakładu pojedynczego. Z tego względu ten rodzaj zawartego kuponu zwany jest też akumulatorem, akumulowanym lub ako. Zakłady akumulowane mogą przynieść wysokie wygrane, lecz trafienie całego kuponu jest bardzo trudne.

Z tego powodu też niektóre firmy bukmacherskie takie jak Fortuna zakłady online, oferują tzw. zakład bezpieczny, w którym nietrafienie jednego typu daje nam również wygraną, ale znacznie niższą. Grający online mają jeszcze inną możliwość zminimalizowania ryzyka przegranej poprzez dostępną dla tego rodzaju kuponów opcję early cash out. Polega na zamknięciu kuponu i wypłatę wygranej przed rozstrzygnięciem wszystkich obstawionych spotkań. Na przykład: mamy 5 spotkań na kuponie i 4 z nich już trafiliśmy. Piąte spotkanie jeszcze się nie rozpoczęło. Jeżeli obawiamy się nietrafienia ostatniego typu i przegrania całego kuponu, możemy zamknąć kupon i wypłacić wygrane pieniądze za trafienie czterech spotkań.

Poznaj również: Pełną listę bukmacherów internetowych zarejestrowanych w Polsce

Zakład systemowy

Bardzo często wybierany przez grających. Polega na wytypowaniu od dwóch do kilkunastu nawet spotkań na jednym kuponie z założeniem, że jeden lub kilka naszych typów może być nietrafionych. Czyli grając na przykład osiem meczów, zakładamy, że trafimy cztery, a co do pozostałych trzech nie jesteśmy pewni. Zawieramy wtedy zakład 4 z 7, co oznacza, że 4 trafione typy dają wygrany zakład a w przypadku trafienia większej ilości meczów na kuponie, nasza wygrana jest odpowiednio wyższa. Zakłady tego rodzaju często też nazywane są kombinacyjnymi.

Zakład blokowy

Zakłady blokowe inaczej znany też jako kupon grupowy, to rodzaj zakładu kombinacyjnego, z tym że w rozpisie mamy, zwykle kilka typów. Na przykład w grupie A mamy trzy mecze o łącznym kursie 6.0, w grupie B dwa mecze o kursie łącznym 4.0 a w grupie C 5 spotkań z kursem całkowitym 4,5. cały kupon gramy w rozpisie kombinacyjnym na przykład 2 z 3, co oznacza, że trafienie dwóch grup daje nam wygraną. Oczywiście bloków (grup) i rozpisów może być znacznie więcej tak jak w zakładach kombinacyjnych. Ten rodzaj kuponów wybierany jest przez graczy, którzy poprzez wspomnianą kombinacje grup, chcą zwiększyć wysokość ewentualnej wygranej.

Zakłady na żywo – czyli specyficzny rodzaj zakładu live

Gracze obstawiający mecze przez internet, mają do swojej dyspozycji możliwość typowania wyników na żywo. Grając zakłady live, możemy obstawiać wszystkie opisane rodzaje kuponów, choć najczęściej, gracze wybierają kupony solo lub akumulowane.

Tagged With :

Dodaj komentarz